Jako jsou někdy přímé přenosy z konflikty zasažených míst, tak přímý přenos píšu i já.

Jsem sama ve studeném bytě. Sama jsem si udělala večeři, sama si přečetla evangelium, pomodlila se, sama jsem si prostřela pro sebe samu. A teď sama ležím ve studeném pokoji. Ano, je to moje volba. Mohla jsem být u rodičů a připomínat si těžké sváteční chvíle. Mohla jsem být u kamarádky doma a připadat si nepatřičně, jako narušitel. Jako ta divná.

Už je to tu zase, ztrácím někoho blízkého, pro svou poruchu a volím si to. A pláču, hodně pláču. A nemohu jinak a zřejmě si to opravdu volím, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. Už se mnou přestávají mít trpělivost i nejbližší, odborníci, kněží i já sama. A jsou to zase ti druzí, kdo dostávají, hezky se mají, vyhrávají. A co mě má utěšit? Radostná zpráva pro všechen lid? Vědomí Božího bytí s námi? Radostné zprávy lidí ze všech možných křesťanských kruhů? Kázání plná naděje? N-E-F-U-N-G-U-J-E-T-O

Nechci neustálé přísliby. Pak, jednou, na věčnosti,u Boha, tváří v Tvář, však uvidíš. Vydrž to.

Dnešní neurotický zvracení, sopel po celém obličeji, promoklej polštář, touhu to jít odpálit na koleje. Dnešní večer Štědrý na slzy, úzkosti, průjmy, opuštěnost, Štědrý na touhy bez naplnění, na touhy bez happy endů, na nekončící se cyklení a vracení. Obětuji. Obětuji ho za Tebe, který/která se chceš dneska zabít. Z jakéhokoliv národa, rasy, věku, pohlaví, náboženské, politické a jiné příslušnosti. Za Tebe.

Sama na pokraji života Tě prosím Ježíši. Drž ho, drž ji, ať je teď kdekoliv. Prosím, pošli někoho, kdo bude blízko, kdo zasáhne, kdo promluví, kdo zastaví vlak, kdo přetrhne lano, kdo vejde dřív než to stihne spolknout, kdo zastaví krvácení. Pošli rychlou záchranku, pohotového záchranáře a zkušeného lékaře. Ať se nezbaví života. Pošli nějaké druhé oči, které se s těma bolavýma střetnou. Dívej se těma očima Ty Sám.

Moc to bolí, jsem sama, klepu se, zvracím. A to vše jsou jen projevy té propasti. Ona sama je ještě mnohem horší.

Ale dnes je to za Tebe. Nebolí to o to méně.

".. a tak na svém těle doplňuji to, co zbývá do plné míry Kristových útrap."

A píšu, abych neumřela já sama.