Nebudu detailně popisovat poslední dva týdny. Tak jen ve zkratce.

Průměr naspaných hodin denně - 18.
Proč? - Depresivní únavové stavy.
Co to je? - Si vyhledej.
Z čeho mám výčitky svědomí? Lžu, všude lžu. V práci, že občas pracuji z domova, i když se sotva ploužím a spím. Lidem kolem sebe, že se nic neděje. Pravda by je stejně zajímala jen 5 minut. Lžu o tom, že žiju. Vevnitř nežiju.

Tak snad jen tolik. Sedím si tak dnes na záchodě a rozjímám o štěstí a spokojenosti lidí kolem mě. A co v tuto hodinu dělají. P. a A. čekají miminko, oba se těší a on hladí její bříško, možná u toho koukají na večerní zprávy. A.L. je těhotná a tvrdí, že je to jakoby byla permanentně na drogách, prý neuvěřitelná euforie. HelenaH možná s manželem sedí u pátečního filmu, jsou spokojení a libují si v životě. ?

Ale já chci taky! Ptám se Boha: "Kdy já už budu šťastná?! Říká se přece, že si člověk vybere své neštěstí jen v jednu etapu života! Někdo v dětství, jiný má těžkosti v manželství a někdo se zdravím či dětmi... ale já trpím, trpím hodně a už víc než dost!!"

On: "Tvé štěstí bude jiné štěstí."

.....

A je fajn vědět, že každé štěstí je jiné. A je dobrý si uvědomit, že štěstí je modla, pokud po něm toužím víc než po Bohu. Ano, mohou jít ti dva ruku v ruce. Ale nemusí. A cílem křesťanského života není štěstí, ale Bůh a jeho naplněním ne libé pocity, ale láska. A tímto se uklidňuji, že možná žiju opravdověji, když kolem nemám tu cukrovou vatu. Pyšné nadhodnocování prázdnoty života náboženskou motivací. Hříšné.

Ale stejně bych se jí nejraději přejídala k zalknutí.

A On řekl: ... bude ...