Nedávno mi v jakés diskuzi v Létající hospodě řekl @Chlubíčko a.k.a.  weirdo @solipso (ano, pamatuji si ho z časů, kdy jsem na signály chodila ještě jako poslušné děvče z animátorských setkání, které doma týrali, ale nikdo z rozjuchané mládeže ani vedoucích společenství si toho nevšiml.. yeah!) ... 

Že musí bejt hrozně zoufalé strhávat na sebe pozornost poukazováním na svou psychickou nemoc a že v cirkuse to aspoň vousatá dáma vyváží tím, že za to dostane prachy, ale trapnost toho, že já za to nic nemám ...

Moje působení na signálech bylo spíše terapeuticko-buřičské vyblívání vlastního hnusu, po kterém následovala úleva, protože mi tu bylo anonymně bezpečno. Tak se ale přiznám, že jsem si občas uzurpovala právo mluvit za to, jak to teda s tou psychickou poruchou a prožíváním katolíka je a poučovat/napravovat v tom ty ostatní "v pořádku katolíky". Ne pro to, jak @solipso tvrdil, kvůli strhávání pozornosti, ale spíš kvůli tomu, že je to oblast žití, kterou mám nějak bytostně osahanou víc než průměrný křesťan, ale taky víc než bych chtěla .. a proto se v tom beru za kovanější než jsou druzí. (Pýcha-cha-cha - nebo jsem totálně ztratila sebereflexi a opravtu to používám jen na strhávání pozornosti? Pokud jo, tak teda pomoc!!)

No a tak jsem si na základě tohodle solipsova komentáře řekla, že působí-li to tak, tak objasním svou motivaci, ale přestanu to dělat. Bude to sice těžké, protože jsem si na to zvykla a moc mi to pomáhalo, ale zároveň nechci vzbuzovat tenhle dojem. 

Možná Vás teď napadne - Jejda! Psycho-kat odchází ze signálů - ona se jde zasebevraždit - ale ne. Nejdu se zasebevraždit, ne teď. Možná to někdy příjde, protože je to odporná kůže ta deprese, nejde svléct, nejste-li had. A i kdybyste byli, stejně se obnoví a časem znova doroste. (Nezkoušejte mě teď z toho, jak to maj hadi s obnovou kůže ..)

Ale pomalu budu na signálech končit.
Asi si budu ještě občas číst a psát v Létající hospodě, ale i to se budu snažit omezit, protože mi nejde moc fungovat bez psycho-katství. 

Neodcházím tedy zatím úplně zcela. Ale pokusím se, se tu neprojevovat. Jakkoliv je projevem už samotné bytí psycho-kat.

Milý @solipso, jestli si myslíte, že tohle je jen další upozorňovačka na sebe, vězte, že mlčení neexistujících písmen na tomto blogu, se Vám pokusí objasnit snahu, že tomu tak není. Na demonstrativní sebevraždy a klidně i tu mou on-line jsou u nás v rodině odborníci jiní .. ;) 

Jo a ještě jedna věc, z důvodu sedmiletého užívání xantidepresiv denně mi doktorka zjistila, že mi přestává fungovat hormonální systém (dlouhodobé užívání antidepresiv s prolaktinem, i když tělo není těhotné, to prostě celý rozbořilo..) - tak budu ráda za modlitby za fyzické uzdravení těla. Není to úplně prdel mít krom rozesraný psychiky i tělíčko ... díky.